Elektronicka_podatelnaInformace k provozu elektronické podatelny Obecního úřadu Drahonice:

 

Adresa elektronické podatelny: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Adresa pro osobní a poštovní přijímání datových zpráv na technických nosičích:

Obec Drahonice
Drahonice 100
389 01  VODŇANY

Datové zprávy jsou přijímány na CD, příp. DVD zformátovaných v souborovém systému FAT (DOS a Windows). Nosič musí obsahovat pouze podávanou písemnost a nesmí obsahovat samospustitelné soubory.

Povinné náležitosti podání v elektronické podobě:

Elektronická podatelna je určena pro příjem písemností v elektronické podobě opatřených zaručeným elektronickým podpisem (opatřený kvalifikovaným certifikátem od akreditovaného poskytovatele certifikačních služeb).

Formáty datových zpráv:

  • pdf, jpg, html, rtf, doc (formát rtf upřednostňujeme proti formátu doc z důvodu vyšší bezpečnosti a kompatibility)

Elektronický podpis podání:

Podpis založený na kvalifikovaném certifikátu, který vydal jeden z akreditovaných poskytovatelů certifikačních služeb:

  • První certifikační autorita, a.s. - odkaz
  • Česká pošta, s.p. - odkaz
  • eIdentity, a.s. - odkaz

Datová zpráva musí obsahovat kvalifikovaný certifikát, na kterém je podpis založen!

Datové zprávy zaslané úřadu, jejichž náležitosti neupravuje právní předpis, nemusí být podepsány zaručeným elektronickým podpisem. Jedná se například o běžnou e-mailovou komunikaci mezi pracovníky úřadu a občany, stejně tak jako o stížnosti, oznámení a podněty podle vyhlášky č. 150/1958 Ú.l.. Pro tyto účely lze využít kontaktní formulář, který naleznete zde

Pravidla potvrzování o doručení datových zpráv:

Po doručení na adresu elektronické podatelny Obecního úřadu Drahonice přes kontaktní formulář obdržíte automatickou zprávu, že vaše zpráva byla doručena.

Pokud nebude zpráva pro elektronickou podatelnu zaslána přes níže uvedený formulář, potvrzení o přijetí zprávy elektronické podatelny bude zasláno pracovníkem při doručení zprávy.

Vzor automatické zprávy o doručení

Kontaktní formulář Elektronické podatelny obce Drahonice byl úspěšně odeslán. Pro Vaši kontrolu zasíláme obsah zprávy: Jméno a příjmení, Adresa, Město, PSČ, Kontaktní telefon, Kontaktní email, Předmět zprávy, Obsah zprávy, Soubor, Entry Date, IP Adresa.

Postup v případě zjištění škodlivého softwaru nebo chybného formátu u přijaté datové zprávy

Datová zpráva, u které byl zjištěn škodlivý software nebo chybný formát, není zpracovávána. Odesílatel obdrží o této skutečnosti zprávu na jím uvedenou e-mailovou adresu.

Vyřizování dotazů týkajících se provozu elektronické podatelny

Vaše dotazy týkající se provozu elektronické podatelny zasílejte na elektronickou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně na poštovní adresu Obecního úřadu Drahonice.

Dotazy úřad vyřizuje do 3 pracovních dnů ode dne jejich doručení.